EKOGROSZEK WORKOWANY ENERGORET ®

ENERGORET EKOGROSZEK ® to nowatorskie i nowoczesne paliwo węglowe, spełniające wymagania kwalifikacyjne na „znak bezpieczeństwa ekologicznego” dla gospodarki komunalnej i ogrzewnictwa indywidualnego. Potwierdzeniem tego faktu jest wydanie w dniu 6.12.2016 roku  świadectwa kwalifikacyjnego nr 27 przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Nasz ekogroszek przeznaczony jest do wytwarzania energii cieplnej, najczęściej w niskoemisyjnych kotłach z paleniskiem retortowym. Produkcję oparto na bazie wyselekcjonowanego polskiego węgla kamiennego oraz dostosowano do wymagań nowoczesnej, ekologicznej techniki grzewczej, emitującej do atmosfery niewielkie ilości tlenków siarki i węgla. Dbamy o najwyższą jakość naszego produktu, dzięki czemu ENERGORET ® nie emituje i zanieczyszcza środowiska niezwykle trującym i rakotwórczym Benzo(a)Pirenem.

W czasie produkcji, w trakcie której powstaje ekogroszek workowany Energoret ®, stosujemy technologię polegającą na kruszeniu i sortowaniu węgli, które dostarczane są do naszego Zakładu Produkcyjnego transportem kolejowym (wysyłki całopociągowe min. 1000 ton). Oznaczenie parametrów jakościowych oraz dokonanie pełnej analizy każdej partii towaru, odbywa się w certyfikowanym laboratorium. Pozwala ono wyeliminować „wahania jakości” często spotykane podczas odbiorów drobnicowych.

W celu wyprodukowania zadanej partii paliwa, jakim jest eko groszek, dokonujemy kalkulacji parametrów jakościowych w autorskim programie komputerowym*, a następnie komponujemy mieszanki groszków dla uzyskania zalecanych parametrów jakościowych i granulacyjnych końcowego produktu. Proces ten odbywa się z użyciem zestawów kruszarek i przesiewaczy. Do komponowania mieszanki stosujemy m.in. węgle z polskich kopalń od takich producentów jak: Katowicki Holding Węglowy S.A., Tauron Wydobycie S.A oraz Polska Grupa Górnicza S.A.

Proces produkcyjny jest jednak prowadzony tak, aby parametry jakościowe ENERGORET EKOGROSZEK ® mieściły się w ramach zadeklarowanych wartości w stanie roboczym. Dzięki temu nasi klienci mają pewność, że tani ekogroszek, jaki oferujemy, posiada jednocześnie najlepsze właściwości.

Wartość opałowa to co najmniej 26 MJ/kg, zawartość popiołu w zakresie 5–8%, zawartości siarki poniżej 0,8% oraz zawartość wilgoci ok. 10%.

Atutem ekogroszku ENERGORET ® jest jego wysoka wartość opałowa, minimalna ilość popiołu, niska spiekalność oraz uziarnienie od 5 do 25 mm, umożliwiające jego spalanie zarówno w starszych typach kotłów retortowych jak i kotłach wykorzystujących najnowsze technologie. Ekogroszek pakowany stanowi doskonałą alternatywę dla wiodących na naszym rynku paliw kwalifikowanych. Dobry ekogroszek to również komfortowe rozwiązanie, pozwalające na wygodne składowanie opału i ograniczenie ilości zanieczyszczeń w kotłowni. O czym warto pamiętać wybierając nasz ekogroszek cena stanowi odzwierciedlenie jego jakości. Minimalna zawartość węgla pierwiastkowego w ENERGORET EKOGROSZEK ® to 70 % !!! Dzięki temu nasz ekogroszek paczkowany jest towarem tak popularnym.

Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą na ekogroszek workowany. Wybierając nasz ekogroszek, wybierasz wysoką jakość w wygodnym opakowaniu.

 
* Kalkulację wykonuje się na podstawie minimalnych wartości opałowych, maksymalnych zawartości popiołu, wilgoci całkowitej i siarki w stanie roboczym oraz spiekalności. Program oblicza potrzebną ilość poszczególnych węgli do uzyskania mieszanki o określonych parametrach jakościowych, uwzględniając jednocześnie część węgla, która zostanie oddzielona w postaci odsiewki.

ENERGORET EKOGROSZEK ® poleca producentów certyfikowanych kotłów centralnego ogrzewania

Nasza strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach użytkowników. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę RODO.