EKOGROSZEK WORKOWANY ENERGORET ®

ENERGORET EKOGROSZEK ® to nowatorskie i nowoczesne paliwo węglowe, produkowane na bazie wyselekcjonowanego polskiego węgla kamiennego. Nasz ekogroszek przeznaczony jest do wytwarzania energii cieplnej, najczęściej w niskoemisyjnych kotłach z paleniskiem retortowym. Dostosowany do wymagań nowoczesnej, ekologicznej techniki grzewczej, emitującej do atmosfery niewielkie ilości tlenków siarki i węgla.

Podczas produkcji stosujemy technologię polegającą na kruszeniu i sortowaniu węgli, które dostarczane są do naszego Zakładu Produkcyjnego transportem kolejowym (wysyłki całopociągowe min. 1000 ton). Oznaczenie parametrów jakościowych oraz dokonanie pełnej analizy każdej partii towaru odbywa się w certyfikowanym laboratorium i pozwala wyeliminować „wahania jakości” często spotykane podczas odbiorów drobnicowych.

W celu wyprodukowania zadanej partii ekogroszku dokonujemy kalkulacji parametrów jakościowych w autorskim programie komputerowym*, a następnie komponujemy mieszanki groszków dla uzyskania zalecanych parametrów jakościowych i granulacyjnych końcowego produktu. Proces ten odbywa się z użyciem zestawów kruszarek i przesiewaczy. Do komponowania mieszanki stosujemy m.in. węgle z polskich kopalń od takich producentów jak: Katowicki Holding Węglowy S.A., Tauron Wydobycie S.A oraz Polska Grupa Górnicza S.A.

Proces produkcyjny jest jednak prowadzony tak, aby parametry jakościowe ENERGORET EKOGROSZEK ® mieściły się w ramach zadeklarowanych wartości w stanie roboczym.

Wartość opałowa co najmniej 26 MJ/kg, zawartość popiołu w zakresie 5–8%, zawartości siarki poniżej 1% oraz zawartość wilgoci ok. 10%.

Dbamy o najwyższą jakość naszego produktu, dzięki czemu ekogroszek ENERGORET ® cechuje się dynamicznie rosnącą popularnością wśród gospodarstw domowych wyposażonych w nowoczesne kotły. Stanowi doskonałą alternatywę dla wiodących na naszym rynku paliw kwalifikowanych. Atutem ekogroszku ENERGORET ® jest jego wysoka wartość opałowa, minimalna ilość popiołu, niska spiekalność oraz uziarnienie od 5 do 25 mm, umożliwiające jego spalanie zarówno w starszych typach kotłów retortowych jak i kotłach wykorzystujących najnowsze technologie. Ekogroszek to również komfortowe rozwiązanie, pozwalające na wygodne składowanie opału i ograniczenie ilości zanieczyszczeń w kotłowni. O czym warto pamiętać wybierając nasz ekogroszek? Cena stanowi odzwierciedlenie jego jakości. Minimalna zawartość węgla pierwiastkowego w ENERGORET EKOGROSZEK ® to 70 % !!!

Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą na ekogroszek workowany. Wybierając nasz ekogroszek, wybierasz wysoką jakość w wygodnym opakowaniu.

 
* Kalkulację wykonuje się na podstawie minimalnych wartości opałowych, maksymalnych zawartości popiołu, wilgoci całkowitej i siarki w stanie roboczym oraz spiekalności. Program oblicza potrzebną ilość poszczególnych węgli do uzyskania mieszanki o określonych parametrach jakościowych, uwzględniając jednocześnie część węgla, która zostanie oddzielona w postaci odsiewki.

ENERGORET EKOGROSZEK ® poleca producentów certyfikowanych kotłów centralnego ogrzewania