Stawiamy na jakość

Z pewnością jedną z ważniejszych dla nabywcy cech ekogroszku jest kaloryczność, która określa potencjalną ilość ciepła możliwą do uzyskania z danej ilości paliwa. Wraz z pojawieniem się niskoemisyjnych kotłów z paleniskiem retortowym otworzył się rynek dla nowych wyselekcjonowanych produktów węglowych ukierunkowanych na klienta indywidualnego potocznie zwanych „ekogroszkami”. Oprócz znaczącej poprawy sprawności cieplnej kotłów (powyżej 80%) zwrócić należy również uwagę, że technologia ta ograniczyła wielkość emisji tlenków siarki i węgla do atmosfery. Niestety brak wymagań jakościowych i norm dla ekogroszków otworzył „furtkę” dla wielu wytwórców, którzy na własnych składach węglowych tworzą mieszanki z wysoką zawartością „inertynitu” charakterystycznego dla węgli importowanych ze wschodu. Zdarza się, iż parametry uzyskanych w ten sposób paliw odbiegają jakościowo od zalecanych przez producentów kotłów. Dodatkowo wysoka zawartość macerałów inertnych negatywnie wpływa na proces spalania i obniża sprawność kotła. Może powodować komplikacje w procesie spalania, polegające na tworzeniu się spieków które pogarszają dopalanie ziaren ekogroszku i straty paliwa w popiele i żużlu.
Jeżeli chcecie postawić Państwo na „ polską jakość ” oraz automatyczną i prawie bezobsługową pracę Waszego urządzenia, to proszę wybrać nasz produkt ENERGORET EKOGROSZEK ® który oferowany jest w oznakowanych opakowaniach 20 kg.

Systematyczne monitorowanie produkcji, pozwala zachować właściwe parametry paliwa.

Klasa deklarowana ENERGORET® [Q ir /Ar /Str ] ≥ 26/ ≤ 8 / ≤ 1
Wartość opałowa: ≥ 26 000 [kJ/kg]
Popiół: ≤ 5-8%
Siarka: ≤ 1%
 

ENERGORET EKOGROSZEK ®
możemy zastosować do następujących rodzajów kotłów

Automatyczny palnik retortowy Automatyczny palnik retortowy Automatyczny palnik rusztowy Kotły rusztowe komorowe
Uziarnienie 0 - 31.5 mm Uziarnienie 5 - 25 mm Uziarnienie 0 - 31.5 mm Uziarnienie 0 - 31.5 mm

ENERGORET EKOGROSZEK ® poleca producentów certyfikowanych kotłów centralnego ogrzewania

Nasza strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach użytkowników. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę RODO.